GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9108262
*
nr 910 8262
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Fat, "Impala", Marian Zawadzki, signerad Marian 1955, Tilgman Keramik, diameter: 37
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:12:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:22:35
1
100 kr
8/9 18:07:13
2
Vinnande bud
8/9 18:09:14
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39
*
Marian Zawadzki
nr 910 8262
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Fat, "Impala", Marian Zawadzki, signerad Marian 1955, Tilgman Keramik, diameter: 37
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 22:22:35 | 1 | 100 kr |
| 8/9 18:07:13 | 2 | Vinnande bud |
| 8/9 18:09:14 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39



